36. Bölge Çanakkale Eczacı Odası

KAMUOYUNA DUYURU

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Ülkemiz; yüzlerce insanımızın katledildiği, Gazi Meclisimizin bombalandığı, milletimizin hür iradesine kasteden hain darbe girişimine maruz kalmıştır. Bu süreçte halkımız topyekûn darbeye karşı durarak demokrasi yönünde canlarıyla bedel ödemiştir.
İnsanlarımızın siyasi görüş ayırımı olmaksızın canlarını ortaya koyarak vatanına sahip çıktığı bu ortamda ÜLKEMİZDEKİ TÜM ECZACI ODALARI VE TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ darbeye karşı olduklarını, hiçbir zaman demokrasimize ve millet iradesine ipotek konulamayacağını yaptıkları basın açıklamaları ile kamuoyuna açıklamışlardır. Bu açıklamalarımıza rağmen, Sosyal Medya’da bir eczacı odasının yapmış olduğu bildiri üzerinden ülkemizdeki tüm eczacıları hedef alan, son derece üzücü ifadelerle saldırılar yer almaktadır.
Hain darbe girişiminin yaşandığı ilk saatlerden itibaren tüm eczacılar darbeye karşı durmuş, meydanlara çıkmış ve milletimiz ile kol kola demokrasimize kasteden vatan hainlerine karşı her türlü direnişi göstermiştir.
Siyasi görüş farkına bakmaksızın biz eczacılar bu darbe girişiminde gösterdiğimiz direnişi ve tavrı bundan sonraki süreçte daha da arttırarak sürdüreceğimizi, benzer karanlık gecelerin bir daha asla yaşanmaması için ve demokrasimizin daha da güçlenmesi için üzerimize düşen her türlü görev ve sorumluluk bilinci ile hareket etmeye devam edeceğimizi kamuoyuna bir kez daha ilan eder,
Ülkemizin birlik beraberliğine karşı yapılan bu hain darbe girişiminde canlarını ortaya koyarak, darbenin önlenmesinde, ölümsüzleşen tüm demokrasi şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ dedirten ecdadımızın Çanakkale ruhuyla Çanakkaleli Eczacılar olarak diyoruz ki;
“ EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR! ”

36. BÖLGE ÇANAKKALE ECZACI ODASI

YÖNETİM KURULU