36. Bölge Çanakkale Eczacı Odası

ECZANELERİMİZDE ŞİDDET MAĞDURU OLMAK İSTEMİYORUZ

Son dönemde eczanelerimizde yaşanan şiddet olayları artarak devam etmektedir. Bunun en son örneği dün Balıkesir’in Altıeylül İlçesi’nde bulunan Özen Eczanesi’nde yaşanmıştır.

Yeşil reçeteye tabi olan bir ilacı reçetesiz almak isteyen şahıs, meslektaşlarımız Ecz. Ayşe Bedia Lapanta, Ecz. Kadir Lapanta ile eczane çalışanlarına sözlü ve fiziki saldırıda bulunmuş; eczaneyi ve meslektaşımızın aracını da maddi hasara uğratmıştır. Gözü dönmüş saldırgan bugün sabah saatlerinde de benzer davranışlarını pervasız bir şekilde sürdürmeye devam etmiştir.

Fedakârca toplum sağlığı için ilaç eczacılık hizmeti sunan meslektaşlarımızın alacağı karşılık, dozu her geçen gün artan şiddet olayları değildir. Eczanelerimizde güvenlik endişesi duymadan, şiddet mağduru olmadan hizmet vermek istiyoruz. Bunun için gereken bütün önlemlerin ivedilikle alınması zorunluluktur.

Yaşanan saldırıyı kınıyor, saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması için yetkilileri acilen göreve davet ediyoruz. Meslektaşlarımıza ve tüm camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ