36. Bölge Çanakkale Eczacı Odası

Eczacı İçin Birlikteyiz Dayanışmamız Hakkında

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi sonrasında, depremden zarar gören meslektaşlarımız için, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyetimizin aldığı karar doğrultusunda Yardımlaşma Sandığı üyesi olan ve depremde eczaneleri Yıkılan, Ağır Hasar Gören ve Acil Yıkım Kararı alınan meslektaşlarımıza yönelik 250 Bin TL tutarında geri ödemesiz nakit afet desteği ile, vefat eden meslektaşlarımızın ailelerine vefat yardımı ödenmesi süreci 1 Mart itibari ile başlatılmış; bu kapsamda 128.900.000 TL ödeme gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda, depremde vefat eden meslektaşlarımızın çocuklarına da öğrenim hayatları boyunca burs sağlanacaktır.

Afet destekleri hakkında, 07 Mart 2023 tarihli duyurumuz ile detaylı bilgi vermiş; Birlik olarak başlattığımız “ECZACI için BİRLİKTEYİZ” Dayanışmamız kapsamında oluşturulacak fon aracılığı ile eczanesi depremden zarar gören Yardımlaşma Sandığı üyesi olmayan meslektaşlarımızın da desteklenmesine yönelik çalışmalarımıza devam edildiğini duyurmuştuk.


Bölge Eczacı Odalarımızın, meslektaşlarımızın, İlaç Sanayimizin, Ecza Kooperatiflerimizin ve Dağıtım Kanallarımızın katkılarıyla, “Eczacı için Birlikteyiz” dayanışmamıza, Merkez Heyetimiz tarafından alınan karar doğrultusunda, 2023 Yılı SGK sözleşme formu bedelinin Türk Eczacıları Birliği payının tamamı da aktarılmaktadır.


Kampanyamızda toplanan tutar ile;


• Yardımlaşma Sandığı üyesi olmayan ağır hasarlı ve yıkık eczanelerimize125.000’er TL,
• Yardımlaşma Sandığı üyesi olmayan orta hasarlı eczanelerimize 62.500’er TL,
• Yardımlaşma Sandığı üyesi olan orta hasarlı eczanelerimize 125.000’er TL,
• Yardımlaşma Sandığı üyesi olmayan, depremde vefat eden eczacılarımızın ailelerine 50.000’er TL maddi destek sağlanmaktadır.


Dayanışmamıza destek veren Eczacı odalarımıza, Meslektaşlarımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.


Depremden zarar gören meslektaşlarımızın yaşadığı tüm zorlukların üstesinden Birlik’te geleceğiz, afetin yaralarını Hep Birlikte dayanışma ile saracağız.


TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ