36. Bölge Çanakkale Eczacı Odası

İZMİR SGK DAN ECZANE FATURALARI HAKKINDA

T.C. SGK İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Kordon Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi’ nin ekte sunulan yazısı gereği, kurumları ile sözleşmeli eczaneler tarafından faturaların düzenlenmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar bildirilmiştir.Bununla birlikte kurum adına kesilen faturaların aşağıda belirtilen şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.Önemle duyurulur...
İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün Odamıza göndermiş olduğu 29/01/2014 tarih ve 10120608 sayılı yazısında fatura başlığı değişikliği ve dikkat edilecek hususlar tarafımıza iletilmiştir.

Faturalarınızı keserken dikkat edilecek hususlar aşağıda belirtilmiştir.

1-Faturaların başına, faturayı düzenleyenin adı, varsa ticari ünvanı, iş adresi, bağlı bulunduğu vergi dairesi ve hesap numarası bilgilerini içeren Eczane kaşesinin basılarak imzalanması ,

2- Asıl faturanın tespitinde sorun yaşanmaması için asıl faturanın üzerinde suret, nüsha gibi ibarelerin yer almaması,

3- Fatura üzerinde yapılan yanlışlıkların daksil ile değil, yazının tek çizgi ile çizilerek, üst veya yan tarafına doğrusu yazılmak suretiyle faturayı imzalayan kişi tarafından kaşe imza yapılıp, düzeltme tarihi yazılarak düzeltilmesi gerekmektedir.

4- Fatura tarihi olarak ayın son gününün tarihini taşıyacak şekilde (Kan ürünü faturaları hariç) MEDULA Eczane sisteminde sonlandırılıp ve faturalandırılması gerekmektedir.

5- Faturalarda yazılması gereken başlık aşağıda belirtilmiştir.Fatura Başlığı : T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

ANKARA

Vergi Dairesi: Başkent Vergi Numarası: 7750409379Tüm Üyelerimizin bilgilerine sunulur